Najpiękniejsze plaże na Palawanie

Jeśli wybieracie się na Filipiny, to z pewnością poszukujecie słońca i pięknych plaż. Nie musicie już dłużej zastanawiać się, którą z nich wybrać. Zapoznajcie się z naszym subiektywnym rankingiem i wybierzcie jedną z 5 najpiękniejszych plaż na Palawanie!

 

Miejsce 5:

Hidden Beach

Z zewnątrz trudno ją dostrzec. Nieco ukryta za skałami. Odbiega swoim profilem od pozostałych opisanych plaż. Piękna, warta zobaczenia, niestety trudno o kąpiel w tym miejscu. W wodzie liczne kamienie i skały. Wyjątkowego klimatu nadaje jej niesamowite skrycie i niełatwa dostępność! Dostaniecie się tam wykupując Tour C z popularnego Island Hopping

Hidden beach, Palawan, Filipiny

Miejsce 4:

Leo Beach

Jedna z plaż znajdujących się w pobliżu miejscowości El Nido. W połowie drogi do Nacpan Beach, której uroki być może przyćmią tę propozycję, jednak egzotyka palm i duża ilość cienia sprawia, że odpoczynek na tej plaży to chwila w raju! W odległości kilkuset metrów od plaży położone jest lotnisko. Zarówno z plaży, jak i na niewielkim molo można podziwiać lądujące i startujące nad nami samoloty! A wszystko to na darmowych leżakach i przy bezpłatnym wi-fi 😉

Leo Beach, Palawan, Filipiny

Miejsce 3:

Nacpan Beach

Plaża oddalona już nieco od El Nido. Dostać się jednak do niej nie jest trudno. Bez problemu można wypożyczyć skuter lub poprosić kogoś o podwózkę trycyklem. Ciągnąca się kilometrami, bardzo szeroka plaża, z ogromną liczbą palm i soczystym turkusem wody, to marzenie każdego podróżnika! Swoim pięknem potrafi zachwycić nawet podczas pochmurnej pogody (w takich warunkach robiliśmy zdjęcie). Z obu stron oblana wodą oceanu, wzbogacona licznymi kolorowymi łódkami rybackimi.

Nacpan Beach, Palawan, Filipiny

Miejsce 2:

Star Beach

Niewielka plaża, dostępna tylko podczas rejsu Island Hopping, tour C. Co w niej niesamowitego? Fantastyczny biały, drobnoziarnisty piasek i przepiękna rafa koralowa, którą widać podczas snorkelingu! Kolorowe rybki, mnóstwo koralowca i niebieskie rozgwiazdy. Do tego lazurowy kolor, ciepłej wody! Mało? To w tym miejscu obsługa Toura podała pyszny obiad. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą zestawu do snorkelingu!

Star Beach, Palawan, Filipiny

Miejsce 1:

Las Cabanas

Plaża oddalona od El Nido zaledwie o kilka kilometrów, zanjduje się tuż za Corong Corong. Od rana świeci pustkami, dzięki czemu napawać się można egzotyką w ciszy i ogromnym spokoju. O zachodzie słońca raj dla imprezowiczów. Mnóstwo palm, dużo cienia i drobnoziarnistego piasku. A to wszystko przy turkusowym, pięknym oceanie. Dla Broke on the road ta plaża jest absolutnym numerem jeden!

 

 Las Cabanas, Palawan, Filipiny

 

Las Cabanas, Palawan, Filipiny

Bądź zawsze na bieżąco - subskrybuj
RSS
Follow by Email

Jedna myśl na temat “Najpiękniejsze plaże na Palawanie

Dodaj komentarz