Pomysły na prezent dla podróżnika

Kupowanie prezentów zawsze przysparza nam dużo problemów. Niekiedy brak pomysłów może powodować frustrację. Co zrobić kiedy nie chcemy kupować kolejnej pary skarpetek i trafić przy tym w gust zapalonego turysty? Prezentujemy 10 najlepszych pomysłów na prezent dla podróżnika! I to na każdą kieszeń.

 

  1. Bilet lotniczy

Pomysł zarówno dla tych, którzy mają ograniczony budżet jak i osób, które gotowe są sięgnąć głębiej do kieszeni. Każda nowa podróż zawsze ekscytuje tak samo! Pamiętajcie, że bilet lotniczy nie musi wcale być drogi! Jeśli nie chcesz wysłać obdarowanego do Katmandu czy do Rio de Janeiro, zawsze możesz kupić bilet na jednodniowy wypad. Co powiesz na sobotę w szwedzkim Nykoping?

Koszt: 50 zł – w górę

 

samolot

 

  1. Plecak

Dobry plecak potrzebny jest w każdej podróży. Po dwóch pierwszych wycieczkach z torbą na ramieniu i walizką na kółkach zrozumiałem wszystkich, którze zachęcali mnie do kupna plecaka. Mój ośli opór przekułem na ból pleców, zmęczenie i rozdrażnienie. Oczywiście wszystko zależy od profilu wycieczki. Jeśli jednak podobnie, jak ja obdarowywana przez Ciebie osoba dużo się przemieszcza, dobry plecak to podstawa!

Koszt: 80-300 zł

 

plecak

 

  1. Ręcznik szybkoschnący

Przydatny szczególnie podczas noclegów w hostelach i na couchsurfingu. Nie wszystkie hostele oferują darmowe ręczniki, a opłata za wypożyczenie może przewyższyć koszt potencjalnego prezentu. Plusy takiego ręcznika? Jak sama nazwa mówi szybko wysycha, ale co więcej zajmuje mało miejsca w bagażu!

Koszt: 20-50 zł

 

ręcznik szybkoschnący

 

  1. Powerbank

Potrzebny wszędzie tam, gdzie dostęp do prądu będzie ograniczony. Pozostań w kontakcie z bliskimi, którzy wybierają się do lasu pod namiot, czy w dziką amazońską puszczę. Z  takim prezentem na pewno naładują telefony, a Ty będziesz spać spokojnie. Dodatkową zaletą powerbanka jest jego niewielki rozmiar – zmieści się nawet w kieszeni spodni czy bluzy.

Koszt: 60-130 zł

 

powerbank

 

  1. Drobiazgi

Pamiętajmy też, że prezenty nie muszą być kosztowne! Co zrobić kiedy mamy bardzo ograniczony budżet? Improwizujmy! Może trafiony okaże się breloczek do kluczy w kształcie samolotu, statku czy aparatu fotograficznego, na którym możemy wykonać grawer z podróżniczą sentencją w dowolnym języku? Przykład? ,,Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”.

Koszt: 25-50 zł

 

brelok

 

  1. Nerka (saszetka)

Gdzie trzymać dokumenty i pieniądze? Plecak odpada, bo stanowi zbyt łatwy łup dla złodziei. Najlepiej mieć je przy sobie. W przypadku braku kieszeni, świetnie sprawdza się nerka! Niektóre zajmują nie więcej miejsca, niż piłka tenisowa. I koszt takiego prezentu nie musi być wysoki!

Koszt: 20-100 zł

 

nerka

 

  1. Mapa ścienna

Zafiksowanie na punkcie podróży może mieć niejedno oblicze. Co powiesz na ogromną mapę ścienną, na którą możemy przypinać pinezki i odhaczać miejsca, które odwiedziliśmy? Gwarantuję, że niejeden zapalony podróżnik ucieszyłby się z takiego prezentu!

Koszt: 75-300 zł

 

mapa

 

  1. Fotoksiążka

Moje najnowsze odkrycie! Nic tak nie ucieszy podróżnika, jak możliwość złożenia własnej książki, o swoich podróżach. Do tego oprócz zdjęć można także dodać opisy, przemyślenia i refleksje albo po prostu podpisy poszczególnych zdjęć. Interesujący pomysł na prezent dla podróżnika, prawda?

Koszt: 30-250 zł

 

fotoksiążka

 

  1. Aparat z wymienną optyką

Gratka dla podróżnika! Niestety jest to prezent z wyższej półki cenowej. Jednak każdy kto w czasie podróży oszczędza miejsce w swoim bagażu, nie pogardzi rozkładanym aparatem fotograficznym, który robi zdjęcia nie odbiegające poziomem od popularnnych lustrzanek!

Koszt: 1300 zł – w górę

 

aparat fotograficzny

 

  1. Czytnik e-book

Nie zapomnę, kiedy jadąc na Syberię zabrałem ze sobą dwie książki w twardej oprawie, które po przeczytaniu żal było mi wyrzucić (nie lubię się rozstawać z żadną książką, są dla mnie zbyt cenne). Po czasie nauczyłem się do minimum ograniczać swój bagaż. Biorąc czytnik e-booków mogę wziąć ze sobą nie jedną czy dwie, ale dowolną liczbę książek, które nie ważą więcej niż 200 gramów. Jaka jest jego największa zaleta? Na jednym ładowaniu wytrzyma nawet do 3 tygodni!

Koszt: 200 zł – w górę

 

czytnik ebooków

 

Mam nadzieję, że znalazłeś już inspirację na ciekawy prezent. Kiedy następnym razem, Drogi Czytelniku, będziesz chciał kupić upominek i nie będziesz miał pomysłu, zajrzyj do naszych 10 pomysłów na prezent dla podróżnika. Pamiętaj, że w dawaniu prezentów nie liczy się koszt, tylko gest! Nawet najdrobniejszy podarunek sprawi, że na twarzy obdarowanej osoby pojawi się uśmiech. Prawda, że warto?

Jedna myśl na temat “Pomysły na prezent dla podróżnika

Dodaj komentarz