Najpiękniejsze plaże na Palawanie

Jeśli wybieracie się na Filipiny, to z pewnością poszukujecie słońca i pięknych plaż. Nie musicie już dłużej zastanawiać się, którą z nich wybrać. Zapoznajcie się z naszym subiektywnym rankingiem i wybierzcie jedną z 5 najpiękniejszych plaż na Palawanie!

 

Miejsce 5:

Hidden Beach

Z zewnątrz trudno ją dostrzec. Nieco ukryta za skałami. Odbiega swoim profilem od pozostałych opisanych plaż. Piękna, warta zobaczenia, niestety trudno o kąpiel w tym miejscu. W wodzie liczne kamienie i skały. Wyjątkowego klimatu nadaje jej niesamowite skrycie i niełatwa dostępność! Dostaniecie się tam wykupując Tour C z popularnego Island Hopping

Hidden beach, Palawan, Filipiny

Miejsce 4:

Leo Beach

Jedna z plaż znajdujących się w pobliżu miejscowości El Nido. W połowie drogi do Nacpan Beach, której uroki być może przyćmią tę propozycję, jednak egzotyka palm i duża ilość cienia sprawia, że odpoczynek na tej plaży to chwila w raju! W odległości kilkuset metrów od plaży położone jest lotnisko. Zarówno z plaży, jak i na niewielkim molo można podziwiać lądujące i startujące nad nami samoloty! A wszystko to na darmowych leżakach i przy bezpłatnym wi-fi 😉

Leo Beach, Palawan, Filipiny

Miejsce 3:

Nacpan Beach

Plaża oddalona już nieco od El Nido. Dostać się jednak do niej nie jest trudno. Bez problemu można wypożyczyć skuter lub poprosić kogoś o podwózkę trycyklem. Ciągnąca się kilometrami, bardzo szeroka plaża, z ogromną liczbą palm i soczystym turkusem wody, to marzenie każdego podróżnika! Swoim pięknem potrafi zachwycić nawet podczas pochmurnej pogody (w takich warunkach robiliśmy zdjęcie). Z obu stron oblana wodą oceanu, wzbogacona licznymi kolorowymi łódkami rybackimi.

Nacpan Beach, Palawan, Filipiny

Miejsce 2:

Star Beach

Niewielka plaża, dostępna tylko podczas rejsu Island Hopping, tour C. Co w niej niesamowitego? Fantastyczny biały, drobnoziarnisty piasek i przepiękna rafa koralowa, którą widać podczas snorkelingu! Kolorowe rybki, mnóstwo koralowca i niebieskie rozgwiazdy. Do tego lazurowy kolor, ciepłej wody! Mało? To w tym miejscu obsługa Toura podała pyszny obiad. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą zestawu do snorkelingu!

Star Beach, Palawan, Filipiny

Miejsce 1:

Las Cabanas

Plaża oddalona od El Nido zaledwie o kilka kilometrów, zanjduje się tuż za Corong Corong. Od rana świeci pustkami, dzięki czemu napawać się można egzotyką w ciszy i ogromnym spokoju. O zachodzie słońca raj dla imprezowiczów. Mnóstwo palm, dużo cienia i drobnoziarnistego piasku. A to wszystko przy turkusowym, pięknym oceanie. Dla Broke on the road ta plaża jest absolutnym numerem jeden!

 

 Las Cabanas, Palawan, Filipiny

 

Las Cabanas, Palawan, Filipiny

Jedna myśl na temat “Najpiękniejsze plaże na Palawanie

Dodaj komentarz