5 (nie)oczywistych miejsc, które musisz zobaczyć w Londynie!

Zapraszam do przeczytania subiektywnego rankingu, w którym przedstawiam 5 (nie)oczywistych miejsc, które moim zdaniem trzeba zobaczyć w Londynie. Ile można biegać po Pałacu Westministerskim czy British Museum? Poznaj moje propozycje i przekonaj się czy Twój plan podróży jest kompletny!

 

5. Abbey Road

Kochacie Beatelsów tak jak ja? Jeśli tak, a jesteście w Londynie, a nie Liverpoolu (skąd pochodzi legendarna brytyjska czwórka), mam dla Was dobrą informację. To tu znajduje się studio, w którym nagrali swój przedostatni album, a tuż obok jest słynne przejście dla pieszych, które posłużyło za okładkę albumu Abbey Road. Polecam wszystkim zafiksowanym na punkcie angielskich żuków!

 

4. Notting Hill

Prestiżowa dzielnica bogaczy, znana kinomanom z tytułu komedii romantycznej z Hugh Grantem. Prywatne ogrody, wystawne elewacje, porządek i elegancka. Tak w skrócie przedstawiłbym tę dzielnicę. Jeśli chcesz poznać bardziej zamożną niż turystyczną stronę Londynu to jest to właściwe miejsce.

 

3. Trasa autobusem nr 15 z Tower Hill do Trafalgar Square 

Może to nie do końca miejsce, ale każdy kto z sentymentem patrzy na lata 60. z przyjemnością przejedzie sie zabytkowym autobusem po centrum Londynu. TU znajdziesz aktualny rozkład jazdy. To zdecydowanie większa frajda niż przejazd komercyjnym hop on hop off. Polecam

 

2. Red Lion pub w Westminister

Chadzały tam takie osobistości jak Charles Dickens, sir Edward Heath czy Winston Churchill. To ścisłe centrum Londynu, w którym ceny piwa są akceptowalne, a samo miejsce ma prawdziwie historyczny wymiar. Ciekawe czy to po kilku szklankach wypitej tam Whisky, brytyjski premier odbył słynny dialog z Bessie Braddock:
– Winston jesteś obrzydliwie pijany!
– A Ty, droga Bessie, jesteś brzydka. Tyle, że ja jutro prawdopodobnie obudzę się trzeźwy, a Ty… nadal będziesz brzydka.

 

1. Camden Town

To tutaj powstała okładka do pierwszej płyty The Clash, a w The Roundhouse odbywały się największe koncerty końca lat 70. Po pierwsze to królestwo kultury alternatywnej, gdzie swoje miejsce znajdzie każdy. Po drugie nie znam lepszego miejsca na obiad! W Camden Market znajdziesz kramiki z żarciem z całego (dosłownie) świata. Dzisiaj ghański jollof rice czy tajski Phanaeng curry?

10 myśli na temat “5 (nie)oczywistych miejsc, które musisz zobaczyć w Londynie!

  1. Camden Market – oj jakie tam można zjeść pyszności… Do tej pory miło wspominam te różne smaki 🙂 A jazda zabytkowym piętrusem to naprawdę ciekawa atrakcja! Miałam okazję przejechać się nim kilka przystanków – zdecydowanie warto. Abbey Road oraz Red Lion Pub niestety nie miałam jeszcze okazji odwiedzić – może następnym razem. Dzięki za podpowiedź!

  2. Nie byłam jeszcze w Londynie, więc chętnie zwiedziłabym wszystko- i miejsca popularne, i te mniej znane. Może kiedyś tam pojadę, kto wie, a wtedy skorzystam z Twoich podpowiedzi :).

Dodaj komentarz