Aplikacje przydatne w podróży

Aplikacje na Androida przydatne w podróży

Dzisiaj niemal każdy z nas posiada smartfon z androidem, systemem iOS lub Windowsem. Czasy, w których w podróż trzeba było udać się z mapą, kompasem i stosem notatek, zdają się odchodzić do lamusa. Dla tych z Was, którzy cenią sobie wygodę i nie rozstają się z telefonem wybrałem aplikacje przydatne w podróży.

 

1. Maps.me – świetna aplikacja, która pełni funkcję nawigacji idealnej zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Najważniejsza funkcja polega na tym, że nie wykorzystuje przy tym transferu danych – mapy pobieracie przed wyjazdem. Aplikacja podpowie jak dostać się do wybranego punktu i poprowadzi Cię najlepszą drogą!

Maps.me maps.me

 

2. WhatsApp – tu z kolei potrzebny Ci będzie Internet, ale aplikacja pozwoli się skontaktować z innymi użytkownikami, poprzez numer telefonu. Niejednokrotnie pomogła mi dopytać gospodarza o adres mieszkania czy wyjaśnić daną sprawę z hotelem lub firmą turystyczną. Dodatkowym plusem jest fakt, że aplikacja szyfruje dane, dzięki czemu wasze rozmowy są anonimowe. Wymarzone narzędzie pracy dziennikarza śledczego 🙂

WhatsApp

3. Moovit – program, który pozwoli Ci znaleźć najszybsze połączenie wewnątrz miasta. Pozwala pobrać mapy, ale najlepiej mieć wykupiony pakiet internetowy. Dzięki Moovit znajdziesz optymalną trasę pieszą, rowerową, ale także metro, tramwaj czy autobus. W aplikacji jest dostępnych ponad 2000 miast. Absolutny must have!

4. Booking.com – najpopularniejsza platforma rezerwacji noclegów. Umożliwia nam uporządkowanie wszystkich miejsc, w których planujemy spać. Apka zapisuje wszystkie daty, adresy i nazwy hoteli. Pod ręką mamy też potwierdzenie i numer rezerwacji, a w razie potrzeby łatwo i szybko znajdziemy sobie nocleg.

 

 

5. Google translator – czasy gdy translatory robiły kiepska kalkę językową, tłumacząc wyrazy bez uwzględnienia ich kontekstu, bezpowrotnie minęły. Pobierz w domu dane dla danego języka i ciesz się tłumaczeniami bez zużywania transferu danych podczas wyjazdu. Pozycja obowiązkowa, szczególnie przyda się w krajach, gdzie język angielski, rosyjski i niemiecki są mało powszechne.

Bonus: Google Trips – Dodatkowo polecam jeszcze jedno narzędzie, które może być nasza bazą informacji. Kalendarz lotów, rezerwacje noclegów, notatki z każdej podróży to tylko część, z funkcji aplikacji amerykańskiego giganta. Jeśli zawsze doskwierał Ci bałagan w notatkach, związanych z wyjazdem, jest to aplikacja dla Ciebie!

 

Smartfony zrewolucjonizowały już rynek telefonii komórkowej, a dziś zmieniają rynek podróży. Zapewnij sobie wygodę i wykorzystaj najlepsze aplikacje przydatne w podróży. Zaoszczędzisz miejsce w plecaku i skompletujesz wszystkie narzędzia w jednym miejscu. Wszystkie prezentowane powyżej aplikacje są bezpłatne! Jeśli macie swoje propozycje podzielcie się nimi w komentarzach pod wpisem.

 

 

 

10 myśli na temat “Aplikacje na Androida przydatne w podróży

  1. Z pięciu które opisałeś mam booking jak zawsze niezawodny przy szukaniu noclegów i whats up, z racji kontaktów ze znajomymi:) dorzuciła bym jeszcze aplikacje Ryanair przy zakupie biletów

  2. booking, whatsup – zawsze 🙂 , couchsurfing, aplikacje line lotniczych, żeby się odprawić na telefonie i do tego bym dorzuciła mapy offline oraz tripadvisor 🙂 pozdrawiam 🙂

  3. Trzeba przyznać, że bardzo trafne zestawienie najbardziej przydatnych aplikacji w podróży. Niektórych z nich nie znałem, więc będzie okazja by sprawdzić. Bardzo fajny wpis! 😉

Dodaj komentarz