O mnie

Kuba Jagodziński

Archeolog, etnolog, antropolog kultury i spłukany podróżnik, który marzy o pracy reportera. We wszystkich podróżach towarzyszy mi żona – Judyta.

Odwiedziłem wiele państw, przeleciałem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, zyskałem kilku przyjaciół i przeżyłem dziesiątki przygód, żeby zrozumieć jedną rzecz – szczęście nie kryje się za tym co masz, a za tym co przeżywasz.

Pływałem w ciepłych wodach Morza Karaibskiego i w dzikim, syberyjskim jeziorze. Podziwiałem wschód słońca w meksykańskiej dżungli i oglądałem jego zachód z paryskiego Łuku Triumfalnego. Zasypiałem w samochodzie u wybrzeży Morza Śródziemnego w Grecji, budziłem się w niewielkiej kawalerce mojego gospodarza w stolicy Japonii. W Andach na wysokości 5000 m. n.p.m. rozmawiałem z peruwiańskimi studentami, a przed klasztorem Cminda Sameba, nad którym góruje gruziński szczyt Kazbek oświadczyłem się najwspanialszej kobiecie na ziemi.

Nie mam samochodu, kolekcji zbędnych gadżetów, markowych ubrań i biżuterii – rzeczy, na które kiedyś wydawałem pieniądze. Teraz po pierwsze nie stać mnie na nie, a po drugie uważam je za zbędne dodatki. Pracując na etacie poświęcasz 1/3 swojego życia na realizację czyichś marzeń. Ja też to robię, ale w przyszłości chciałbym realizować już wyłącznie swoje cele. Za swój czas dostaję niewielkie pieniądze, którymi nie płacę już za zbędne przedmioty. Postanowiłem przeznaczać je na podróże.

Jakie są zatem moje cele? Chciałbym przekonać Was, że każdy, niezależnie od zarobków, może podróżować. Podróże zmieniły moje życie, może także Ciebie zainspirują do zmiany? Niezależnie czy będzie to Twoja życiowa pasja, czy wakacyjny wyjazd pozwalający na zrelaksowanie się, na blogu dowiesz się jak podróżować nie wydając na to fortuny!

 

 

Zmieńmy rzeczywistość.

W dobie cywilizacji pośpiechu, rywalizacji i naiwnej konsumpcji dobrze jest znaleźć własną drogę do szczęścia. Agresywne reklamy kształtują naszą świadomość dość podstępnie. Kreują w nas potrzebę posiadania, a nie bycia. Szalone tempo życia uruchamia w nas proces prokrastynacji – niestety dotyczy on naszego rozwoju. Zamiast skupić się na przeżywaniu, poznawaniu, rozumieniu i pomaganiu, koncentrujemy się na posiadaniu. Przeniknęło to także do naszego języka, zastanów się czy planujesz podróż, czy MASZ ją w planach; czy zobaczyłeś jakiś kraj, czy MASZ z niego wspomnienia; czy poznałeś ludzi czy MASZ znajomych.
Myślę, że rozumiesz o co mi chodzi, stąd mój prywatny apel – postaraj się BYĆ a nie MIEĆ. Jesteś gotów?

 

Portfolio:

Wystąpienia:

2019.10 Człowiek-Pensja, artykuł w miesięczniku Poznaj Świat
2019.02. O mitach na temat podróżowania || OtokoClub, Warszawa
2019.02. Meksyk śladami Majów czyli gringos na Jukatanie || Projektornia GAK
2018.07. Syberia – w krainie (nie)zrozumienia || Południk 18
2018.07. Trzy oblicza Azji: Dubaj, Filipiny, Japonia || Azymut Proto
2018. 05. Audycja PODróżna na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia
2018. 03. Tajemnice Inków. Zapiski z Peru || Gdański Archipelag Kultury PLAMA
2018. 03. Audycja Radiowa radia akademickiego MORS

 

Broke on the Sakartwelo road Spłukani na szlaku.

Jedna myśl na temat “O mnie

Dodaj komentarz