Open travel

Gotowe plany podróży – Wolne Podróże

Podróżowanie to mój styl życia. Wierzę, że to recepta na wiele problemów współczesnego świata – konsumpcjonizm, ignorancję, nietolerancję, depresję. Uważam, że podróżowanie powinno być powszechnie dostępne, tak jak służba zdrowia, książki czy jedzenie. Biura podróży na wiele lat zmonopolizowały rynek, tworząc turystyczne oazy, całkowicie odcięte od lokalnej rzeczywistości.

Jeszcze 10 lat temu o wczasach w Bułgarii czy Tunezji myślałem jak o szczycie luksusu, a wyjazd do Azji czy Ameryki Południowej kojarzył mi się z czymś zarezerwowanym dla podróżniczych elit. Dla Ryszarda Kapuścińskiego czy Arkadego Fiedlera.

Polska się zmieniła. Dziś okazuje się, że możemy kupić tanie bilety lotnicze, umiemy zarezerwować niedrogi nocleg. Chcemy wyjść poza utarty przez biura podróży szlak, ale nie każdy wie jak się za to zabrać. Dlatego stworzyłem to miejsce.

Dzielę się z Tobą bezpłatnym, gotowym planem podróży. Znajdziesz w nim plan na każdy dzień, informację jak i dokąd jechać, polecane noclegi, knajpki. To co mi zajęło tygodnie przygotowań Ty możesz pobrać na dysk w kilka sekund. Dowiedz się jak odwiedzić Londyn za 900 zł, Budapeszt za 450 zł, Gruzję za 1200 zł, a Dubaj i Filipiny za 3850 zł! Podane ceny można swobodnie obniżyć, w zależności od czasu wyjazdu, promocji na bilety czy standardu noclegu. Ja podałem maksymalną kwotę, która stanowi realny koszt, nawet w szczycie sezonu. Swój pobyt możesz oczywiście dostosować do własnych potrzeb – możesz go skrócić albo wydłużyć, zrezygnować z proponowanych miejsc albo pojechać w inne. Chciałbym, żeby Wolne Podróże były dla Ciebie inspiracją do własnych wojaży.

Słyszałeś o wolnym oprogramowaniu? Z inspiracji tą ideą powstała m.in. Wikipedia. W ramach tej myśli rozwinęło się wiele wolnych treści, które pozwalają zmieniać świat. W oparciu o te wzorce proponuję Wam nowy format podróżniczy – Wolne Podróże. Budujmy przestrzeń, która pozwoli możliwie największej liczbie osób korzystać z uroków podróży.

Pobierz gotowy plan podróży dla Gruzji

Pobierz gotowy plan podróży do Londynu

Pobierz gotowy plan podróży do Dubaju i na Filipiny

Pobierz gotowy plan podróży do Budapesztu